6 Haziran 2010 Pazar

"Ze Roberto" Fenerbahçe'de

Kadrosunu gün geçtikçe güçlendirmeyi sürdüren Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımızın yeni teknik patronu da bugün yapılan basın toplantısıyla açıklandı. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Basın Toplantı Odası’nda yapılan basın toplantısında takımımızın başına Brezilyalı antrenör Jose Roberto Lages Guimaraes bilinen adıyla "Ze Roberto" getirildi.
Törende Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Genel Sekreterimiz Vedat Olcay da hazır bulundu.
Ze Roberto’nun Fenerbahçe Acıbadem’e transferi ile ilgili olarak ilk sözü alan Mehmet Ali Aydınlar, yeni teknik direktörümüz için şunları söyledi: "Ze Roberto bizim bu sezon yaptığımız en büyük transfer… Dünyanın sayılı voleybol hocalarından birini kadromuza katmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Büyük bir kadro kurduk ve en büyük voleybol antrenörünü de başına geçirmek gerekiyordu. Hocanın kariyeri şüphe götürmez hem erkek hem de bayan voleybolunda olimpiyat şampiyonluğu yaşamış ve bir çok şampiyonluk elde etmiş bir teknik adam. Voleybol dünyasında da en iyi voleybol antrenörü olarak biliniyor."
Mehmet Ali Aydınlar takımımızın eski antrenörü Jan de Brandt’a teşekkür ettiklerini takımımızın başında bulunduğu süre içinde bir çok başarıya imza attığını ifade ederek, sonraki yaşamında başarılar diledi.
Transferlere devam edeceklerinin altını çizen Aydınlar, transferlere devam etmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.
Fenerbahçe Acıbadem’in yeni antrenörü Ze Roberto ise, ’’Fenerbahçe ailesinin bir bireyi olduğum için büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum. Benim için yeni ve önemli bir dönem başlıyor. Bulunduğum takım, katıldığı bütün turnuvalarda şampiyonluk hedefleyen bir ekip. Kulübümüz tarafından koyulan bu hedefler adına, Jan’ın temellerini kurduğu takımı devam ettirerek tüm kulvarlarda başarılı olacağımızı düşünüyorum’’ şeklinde konuştu.
Ze Roberto, Fenerbahçe Acıbadem takımına gelmesinde en büyük etkenin, Profesyonel Futbol Takımımızın kaptanı Alex De Souza olduğunu söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: "İstanbul’a daha önce 3 kez geldim. Bu kez çalışmak için gelmem söz konusu olunca, burada tecrübe sahibi olan dostlarımdan bilgi aldım. Buraya gelmemde en büyük pay sahibi olan kişi Alex De Souza’dır. Kendisini gerek futbolcu gerekse insan olarak çok severim. Onun verdiği bilgiler burada olmamda çok etkili oldu.’’
Ze Roberto, Brezilya Milli Takımı’ndaki görevinin hatırlatılması üzerine ise ’’Milli takımla olan çalışma sürecim hala devam ediyor. 2012 yılına kadar anlaşmam var. Bugün buradan ayrıldıktan sonra yeniden milli takımla antrenmanlara çıkacağım’’ dedi.
Fenerbahçe Acıbadem olarak gelecek sezon katılacağımız turnuvaların tamamında hedefimizin şampiyonluk olacağını ifade eden Ze Roberto, takımın bu güce sahip olduğunu hedefin oynayacağımız tüm maçları kazanmak olduğunu ifade etti.
Türkiye’de yabancı sınırlaması olması ile ilgili olarak ise Brezilyalı antrenör teknik ekiple bir araya gelerek bir sistem oturtacaklarını söyledi. Ze Roberto şu anda 4 yabancı oyuncumuz olduğunu bunun için bulunacak sistemin rotasyon mu yoksa rakiplerimize göre oynanacak bir sistem olacağına karar vereceklerini ancak bu durumun takımı olumsuz yönde etkilemeyeceğini dile getirdi. Brezilyalı teknik adam ayrıca elimizdeki yabancı oyuncuların hepsini Avrupa’da oynanacak karşılaşmalarda kullanacağını da sözlerine ekledi.
Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımızdaki Türk oyuncuları tanıyıp tanımadığı ile ilgili bir soruya ise Ze Roberto, Türk oyuncular olarak Seda, Eda ve Naz’ı tanıdığını diğer oyuncuları ise zamanla tanıyacağını söyledi. Brezilyalı teknik adam takımı geçen sezon takip ettiğini dile getirdi.
Tören sözleşmelerin imzalanması ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

1 yorum:

Ceoleq dedi ki...

O iyi birisine benziyor. İnşallah iş yapar